MINDENT AZ ARANYÉRRŐL

Az aranyér a leggyakoribb végbél környéki elváltozás, amely a felnőtt lakosság közel felét érinti.

Kezelés házilag

Otthon alkalmazható praktikákkal is remek eredményeket érhetünk el a tünetek enyhítésében. Ismerkedjen az aranyeresség kezelésének házi módszereivel, és egyúttal újítsa meg életviteli szokásait! »

Gyógyszeres kezelések

A kellemetlen tünetek modern gyógyszerekkel hatékonyan kezelhetők, mielőtt azonban megkezdi a terápiát, érdemes megismernie a rendelkezésre álló lehetőségeket! »

Megoldások gyógynövényekkel

A panaszok enyhítésére alkalmas gyógynövények egyik csoportja az anyagcserére belsőleg ható növények (székletlazítók, hashajtók), a másik a külsőleg alkalmazható szerek (kenőcsben, borogatásra, mosdásra). »

Mi az aranyér?

Aranyeres fájdalmakkal küzdő nő hátulról

Az aranyér normális fiziológiás (egészséges állapotban is létező) képződmény a végbélben. Anatómiáját tekintve 3 darab rugalmas párnácskaként kell elképzelni, körülbelül 2 cm-rel a végbélnyílás felett. A párnázott szövetek finom tömítőgyűrűként járulnak hozzá az ánusz hermetikus zárásához és a székletürítés szabályozásához a végbél záróizmaival összhangban. Az egészséges állapotból akkor lesz kóros állapot, ha a fent leírt aranyeres csomók megnagyobbodnak, vénái kitágulnak, függesztő rendszerük megnyúlik, és a végbélnyílás irányába lecsúsznak. A köznyelvben általában a "betegség" szó nélkül is a kóros állapotot értjük.

Ismerje fel, ismerje meg!

Milyen tényezők okozzák az aranyér kialakulását.

Mitől alakult ki?

Ami okozhatja: genetika, életvitel, erőltetés »
Önnek külső vagy belső betegsége van?

Önnek melyik van?

Az aranyér külső és belső fajtája »
Önnek külső vagy belső betegsége van?

Milyen tünetekre számíthat?

Tünetek, amiket az aranyeresek tapasztalnak »

Kezelés

Ha az aranyeres csomók még kicsik, akkor a páciens gyógyszeres kezelést kap - helyi vagy szájon át szedhető szerekkel. Ajánljuk olvasóink figyelmébe kenőcsök és végbélkúpoklistáját. Ha a csomók már nagyobbak, akkor a műtéti beavatkozások hozzák a legjobb eredményeket.

Az aranyér kezelésének egyik legfontosabb eleme az állapot romlásának megelőzése , amely életviteli szokásokkal biztosítható:

Műtét előtt álló páciens

Műtéti megoldások »

Proktológus szakorvos által végezhető sebészeti beavatkozások.

A gyógyszeres terápiákra nem reagáló beteg állapotának megfelelően kiválasztott műtéti beavatkozás szinte mindig kiváló eredménnyel jár, és a panaszok maradandó enyhülését hozza.

Gyóygyszeres kezelési megoldások tárháza

Gyógyszeres kezelések »

A nodus haemorrhoidalis kezelése külsőleg és belsőleg.

A gyógyszertári készítmények célja a panaszok enyhítése és az általános életszínvonal növelése. Hashajtásra, fájdalom csillapításra több alkalmas készítmény is van, nézze meg őket!

A székelés jó technikája kulcsfontosságú

Székeljen helyesen! »

A kezelések alapköve: a jó székelési szokások kiemelten fontosak

Ha aranyeres panaszaink, kerülnünk kell a haspréssel végzett ürítést, figyelnünk kell az időzítésre, és figyelemmel kell kísérnünk a széklet jellegét is. Rendkívül fontos, hogy elkerüljük a szorulás kialakulását.

Aranyér Tudástár

Orvosi vizsgálatra is szüksége lehet, ha állapotra romlik, panaszai erősödnek.

Hogy zajlik egy szakvizsgálat »

A diagnosztika nem fájdalmas, mivel a végbélben nincsenek érző idegek. Fontos tudni, hogy az aranyér tünetei komolyabb betegségre is utalhatnak (pl. végbélrák).

Székrekedés vagy más néven szorulás

A székrekedés, mint kiváltó ok »

A panaszok fellángolását gyakran okozza székrekedés, ismerje meg a kiváltó okait, és tegyen meg mindent az elkerülése érdekében! Hasznos tippeket kap tőlünk.

Terhes nők, és kismamák is nagy számban szenvednek aranyérben

Terhesség alatti aranyér »

A terhesség alatti megnövekedett hasűri nyomás gyakran vált ki aranyeret. A kismamák kezelésére csak a készítmények kisebb csoporja alkalmas, mivel ilyenkor a magzat védelme az elsődleges.